Nemáme aktuálně žádné volné termíny pro tuto akci.
Tip: Uložte si zatím akci na e-mail
Strašidelný Vyšehrad - Metro Vyšehrad, Praha 4

Strašidelný Vyšehrad - zábavné vyprávění o bájné i reálné historii

Strašidelný Vyšehrad - Metro Vyšehrad, Praha 4

Na Hele kupujete kupón na konkrétní termín. Díky tomu už nemusíte řešit, zda bude volno a můžete tak kupón zakoupit a uplatnit ve chvíli, kdy vám to vyhovuje. Podniky zadávají akce často i na poslední chvíli, takže termíny se můžou průběžně měnit. Doporučujeme si stáhnout aplikaci Hele, která vás upozorní na akce přímo ve vašem okolí.

Nemáme aktuálně žádné volné termíny pro tuto akci.
Tip: Uložte si zatím akci na e-mail

Poznejte Prahu zcela netradičně při napínavém putování po stopách strašidel, zjevení a duchů. Dopřejte si netradiční zážitek. Ponořte se do tajů staré Prahy a vyslechněte celou řadu pražských legend, jak dobře, tak i těch méně známých.

Součástí ceny kupónu je:

  • Vstup pro 1 osobu od 6ti let na 90ti minutovou procházku

"Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká…"
Právě z Vyšehradu prorokovala kněžna Libuše slávu Praze a celému českému národu.
Právě na Vyšehradě laškovala se svými ctiteli a později žila se svým mužem Přemyslem Oráčem, bájným zakladatelem rodu Přemyslovců. Snad každý Čech zná toto místo díky půvabným starým vyprávěním. Vyšehrad, to však není jen Libuše a Přemysl, Horymír na Šemíkovi či statečný Bivoj.
Vyšehrad skrývá mnohem víc. Pojďme společně odhalovat jeho tajemství!

Po cestě se budete kochat nádhernými výhledy na Prahu a uslyšíte stručnou historii těchto prastarých míst. Uvidíte jednu z nejstarších staveb na území Prahy, rotundu sv. Martina, dozvíte se více o barokní vyšehradské pevnosti. Určitě vás zaujme i kostel sv. Petra a Pavla, monumentální sousoší J.V.Myslbeka, či slavný vyšehradský hřbitov, na kterém odpočívají velikáni českého národa.

Především však uslyšíte celou řadu legend a zajímavých příběhů. Nebude chybět pověst O Libušině lázni, O čertových kamenech, O tajemných vyšehradských průvodech, O tureckém psu a mnohé, mnohé další. Nechte se překvapit!

Sraz u východu ze stanice metra Vyšehrad,  průvodce čeká s obrázkem kostlivce.

Hodnocení

Kde nás najdete

Strašidelný Vyšehrad
Metro Vyšehrad
Praha 4